روش‌های تمیز کردن هدفون (هندزفری،هدست و…)

تمیز کردن هدفون

 

قسمت هفتم

 

 

اگر هدفون‌تان کثیف شده یا صدای آن کم شده است، با ما در این ویدئو همراه باشید تا یاد بگیرید چطور می‌توانید هدفون خود را تمیز کنید. برای تمیز کردن هدفون‌ها سه قسمت داریم :

[wp-svg-icons icon=”radio-unchecked” wrap=”i”] سیم‌ها        [wp-svg-icons icon=”radio-unchecked” wrap=”i”] ایرتیپ‌ها         [wp-svg-icons icon=”radio-unchecked” wrap=”i”] گوشی‌های هدفون

اگر نمی‌دانید منظور از ایرتیپ‌ها چیست، قسمت اول مجله ویترین‌باز را ببینید.

 

[wp-svg-icons icon=”radio-unchecked” wrap=”i”] تمیز کردن سیم‌های هدفون

 

اولین قسمت از تمیز کردن هدفون، مربوط به سیم‌هاست. روش‌های زیادی برای تمیز کردن سیم هدفون وجود دارد. ما در اینجا، تعدادی از این روش‌ها را بیان می‌کنیم. 

روش اول (استون + پنبه یا دستمال نرم)

در این روش یک تکه پنبه یا دستمال نرم را به استون آغشته و با استفاده از آن سیم هدفون را تمیز کنید. همه ما می‌دانیم استون، ضدعفونی کننده است و خاصیت پاک‌کنندگی هم دارد. معمولاً با این روش سیم هدفونتان کاملاً تمیز می‌شود. در صورتی‌که سیم هدفون‌تان تمیز نشد از روش‌های بعدی استفاده کنید.

 

روش دوم (لیموترش + پنبه)

در این روش یک لیموترش را برش داده و آب لیموترش را در یک کاسه بریزید. سپس یک تکه پنبه را به آن آغشته کنید و با استفاده از آن سیم هدفون‌تان را تمیز کنید. از نظر مجموعه ما این روش، مطمئن‌ترین و بی‌دردسرترین راه است. با این وجود اگر سیم هدفون‌تان خیلی کثیف بود و با این روش‌ها پاک نشد از دو روش بعدی استفاده کنید.

 

روش سوم (لیموترش + جوش‌شیرین + پنبه)

در این روش مقداری جوش‌شیرین در یک ظرف بریزید و یک تکه لیموترش را روی آن بچکانید. سپس با استفاده از یک تکه پنبه آغشته به محلول (لیموترش + جوش‌شیرین)، سیم هدفون‌تان را تمیز کنید. 

 

 

روش چهارم (لیموترش + خمیر دندان + بکینگ‌پودر + آب)

در این روش، لیموترش را روی بکینگ‌پودر بچکانید و سپس کمی خمیر دندان به آن اضافه کنید. اکنون، به خوبی این مخلوط را با قاشق به‌هم بزنید تا مواد کاملاً با هم ترکیب شوند. پس از آن، یک تکه پنبه را به این مخلوط آغشته کنید و سیم هدفون‌تان را تمیز کنید. در پایان با یک تکه پنبه آغشته به آب،مخلوط را از روی سیم هدفون‌تان پاک کنید.

تمیز کردن هدفون با لیموترش + خمیردندان + بکینگ‌پودر

 

روش‌های سوم و چهارم کثیف‌ترین سیم‌های هدفون‌ها را هم تمیز خواهد کرد. 

 

[wp-svg-icons icon=”radio-unchecked” wrap=”i”] تمیز کردن ایرتیپ‌های هدفون

    (آب گرم + صابون)

 

توصیه می‌کنیم برای تمیز کردن ایرتیپ‌ها فقط از روشی که در اینجا توضیح می‌دهیم، استفاده کنید. این روش، مطمئن است و آسیبی به ایرتیپ‌ها وارد نخواهد کرد.

ایرتیپ‌ها را از هدفون توگوشی خود جدا کنید. هر کدام از آن‌ها را با استفاده از یک گوش پاک‌کن کاملاً تمیز کنید. سپس دو عدد ایرتیپ را داخل محلول آب گرم و صابون بیندازید و اجازه دهید تا 20 دقیقه خیس بخورند. پس از 20 دقیقه، آن‌ها را زیر آب گرم بشویید و اجازه دهید تا کاملاً خشک شوند. پس از اینکه مطمئن شدید ایرتیپ‌ها کاملاً خشک شدند، آ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن‌ها را روی گوشی‌های هدفون‌تان قرار دهید. توصیه می‌کنیم جهت حفظ بهداشت و سلامت گوشتان حداقل یکبار در ماه ایرتیپ‌ها را تمیز کنید. 

 

تمیز کردن ایرتیپ‌های هدفون با محلول آب گرم + صابون

 

[wp-svg-icons icon=”radio-unchecked” wrap=”i”] تمیز کردن گوشی‌های هدفون

 

آخرین و اصلی‌ترین قسمت تمیز کردن هدفون، مربوط به خود گوشی‌های هدفون است. در ادامه، چند روش را که خودمان امتحان کردیم برای شما بیان می‌کنیم. ممکن است شما از روش‌های دیگری برای تمیز کردن گوشی‌های هدفون استفاده کنید. در این‌صورت روش خود را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید.

روش اول (چسب زنده یا خمیری، چسب بوتیل)

شما می‌توانید با استفاده از یک تکه چسب خمیری یا چسب بوتیل، گوشی‌های هدفون خود را تمیز کنید. به چسب‌های خمیری، ترمز فرش هم می‌گویند و از آن‌ها برای چسباندن عکس یا پوستر به دیوار اتاق نیز استفاده می‌کنند. این چسب‌ها کِش می‌آیند و حالت آدامس مانندی دارند. به همین علت، شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها به راحتی گوشی‌های هدفون خود را تمیز کنید. (برای فهم بهتر، ویدئوی در ابتدای همین نوشته را ببینید.)

تمیز کردن هدفون با چسب خمیری

از آن‌جا که ممکن است دسترسی به چسب زنده یا خمیری و بوتیل سخت باشد، تیم ویترین‌باز مقداری چسب زنده یا بوتیل در هدفون‌های خود قرار داده است.

از نظر مجموعه ویترین‌باز، این روش بهترین راه برای پاک کردن گوشی‌های هدفون است.

 

 

روش دوم (استون + گوش پاک‌کن)

یک گوش پاک‌کن را به مقداری استون آغشته کنید. سپس به‌ آرامی با استفاده از آن، گوشی هدفون را در حالی‌که برعکس (رو به زمین) گرفتید پاک کنید. (برای فهم بهتر، ویدئوی در ابتدای نوشته را ببینید.) 

تمیز کردن هدفون با استون + گوش پاک‌کن

 

از این روش با احتیاط استفاده کنید! حواستان باشد گوش پاک‌کن را به آرامی بمالید و از مقدار زیاد استون استفاده نکنید تا آسیبی به گوشی‌های هدفون‌تان نرسد. در ضمن، تماس مقدار زیاد استون با بدنه هدفون ممکن است رنگ آن را ببرد. 

 

روش سوم (آب گرم + مایع ظرفشویی)

یک مسواک را به مدت 30 ثانیه داخل محلول آب گرم و مایع ظرفشویی قرار دهید. پس از آن، گوشی هدفون را به همان روشی که در ویدئو نشان داده شده است روی دندانه‌های مسواک بکشید تا کاملاً تمیز شود. در انتها نیز با استفاده از یک دستمال کاغذی هدفون را کاملاً خشک کنید. 

بر اساس تجربه عملی ما، این روش روی هدفون‌های خیلی کثیف مؤثر نیست. تنها در مواردی که گوشی هدفون‌تان خیلی کثیف نیست می‌توانید از این روش استفاده کنید.

توصیه می‌کنیم جهت حفظ بهداشت و سلامت گوشتان حداقل یکبار در ماه گوشی‌های هدفون را تمیز کنید.  

 

 

 شما از کدام روش، برای تمیز کردن هدفون خود  

 استفاده می‌کنید. منتظر نظرات شما در بخش دیدگاه هستیم.  

یب[wp-svg-icons icon=”point-down” wrap=”i”]  [wp-svg-icons icon=”point-down” wrap=”i”]  [wp-svg-icons icon=”point-down” wrap=”i”]

 

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رای: 1

اولین نفر باشید که امتیاز می دهد.

One thought on “روش‌های تمیز کردن هدفون (هندزفری،هدست و…)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *